kierunek dla zdrowych jelit

Po co zdrowe jelita miłośnikom sztuki?

 

Idziemy na koncert smyczkowy czy na spektakl do teatru. Co może nam zakłócić przyjemność chłonięcia sztuki?

Krępujące sytuacje

Oczywiście na widowni nie wydajemy żadnych zbędnych dźwięków. Gorsza sprawa, gdy nasz organizm robi to bez naszej zgody. Nie chodzi tu o przypadkowe kichnięcia. Chodzi o inny dźwięk. W ciszy dobrze słyszalny. I bardzo krępujący. To głośne burczenie w brzuchu.

Wyobraźmy sobie: na scenie kluczowy moment spektaklu. Widzowie koncentrują się na subtelnej grze aktorów. Cisza jak makiem zasiał. I nagle głośne dudnienie. Raz, drugi, trzeci. Prosto z naszego brzucha. Ktoś pewnie dziwnie na nas spojrzy. A nam... może się odechcieć teatru. Ludzie pomyślą, że przyszliśmy „na głodniaka” i mamy czelność przeszkadzać swym burczącym brzuchem. Tymczasem powód jest inny. A problem – znacznie bardziej uciążliwy.

Nieposłuszne jelita

Uporczywe burczenie w brzuchu może przeszkodzić nie tylko w uczestnictwie w życiu kulturalnym. Nie jest skutkiem głodu. To jeden z objawów zespołu jelita drażliwego. Schorzenie to wywołuje różne dolegliwości, w tym także wzdęcia i gazy. Jelita chorego nie pracują właściwie. Zamiast działać normalnie, po cichu – wydają krępujące odgłosy. Burczenie, dźwięki przelewania itd. Problem bywa poważny. Cierpiący na zespół jelita drażliwego z powodu objawów choroby potrafią rezygnować z bywania w miejscach publicznych, z kariery zawodowej i życia towarzyskiego. Potem przychodzi depresja, problemy psychiczne. Żartów nie ma. Przeciwdziałać trzeba jak najwcześniej.

Jak żyć z zespołem jelita drażliwego?

Choroba ta jest nieuleczalna, ale można sprawić, by nie była dla pacjenta groźna i dewastująca. Medycyna jest w stanie zrobić wiele, by życie chorego nie było koszmarem. By mógł on funkcjonować w miarę normalnie. W dawniejszej praktyce stosowano przede wszystkim leki poprawiające przesuwanie się pokarmu w jelitach. Robi się tak i dziś. Przy czym specyfiki te może choremu przepisać tylko lekarz.

Nowsze badania wskazują z kolei, że uzyskuje się zauważalną poprawę jakości życia pacjentów, gdy do terapii zespołu jelita drażliwego włączony jest preparat zawierający maślan sodu. Maślan sodu to substancja, która ułatwia regulację pracy jelit, wzmacnia nabłonek jelitowy, wpływa korzystnie na florę jelitową uczestniczącą w procesach trawiennych. Wspomaganie jelit maślanem sodu jest łatwe. Można to robić przy użyciu dostępnego bez recepty preparatu Intesta.

Lepsza jakość życia

W badaniach grupy pacjentów przyjmujących maślan sodu w okresie dłuższym niż miesiąc obserwowano postępujące łagodzenie uciążliwych objawów zespołu jelita drażliwego. Pacjenci deklarowali odczuwalną poprawę jakości życia.

Ważne, że maślan sodu w preparacie Intesta jest bezpieczną substancją czynną skuteczną także przy redukcji problemów zdrowotnych opisanych na wstępie. Intesta daje szansę, że podobne krępujące sytuacje codzienne przestaną się pojawiać. Maślan sodu wzmocni nasz układ trawienny. Pomoże w ten sposób oczywiście nie tylko miłośnikom sztuki.