kierunek dla zdrowych jelit

Dla kogo jest preparat Intesta?

 

Zdrowe jelita mają zdolność samodzielnej regeneracji. Ale wiele chorób układu pokarmowego zdolność tę zaburza. Aby efekt ten zminimalizować, należy zadbać o prawidłowe odżywienie komórek nabłonka jelitowego.

Jak działa preparat Intesta?

W zdrowym organizmie w wyniku fermentacji bateryjnej powstaje w jelicie grubym kwas masłowy. Jest on istotnym źródłem energii dla komórek nabłonka jelitowego. Szereg chorób układu pokarmowego prowadzi do obniżenia wytwarzania tego kwasu wewnątrz organizmu. Szczególnie niski poziom tej substancji mają chorzy na zespół jelita drażliwego. Kwas masłowy wpływa na integralność i odbudowę błony śluzowej. Nabłonek zachowujący prawidłową ciągłość stanowi z kolei ochronę przed przedostawaniem się do organizmu bakterii i toksyn z treści pokarmowej. Sprzyja temu także odbudowa prawidłowej flory bakteryjnej. Aby mechanizmy obronne organizmu działały, wskazane jest uzupełnianie niedoborów kwasu masłowego.
Taką rolę spełnia preparat Intesta. Jego substancją czynną jest maślan sodu. W tej formie – soli kwasu masłowego – oraz przy zastosowaniu odpowiedniej technologii substancja czynna dostarczana jest skutecznie do jelit. Wspomniana technologia to zastosowanie w formule preparatu otoczki trójglicerydowej. Zabezpiecza ona maślan sodu przed zniszczeniem w czasie przejścia preparatu przez żołądek. W ten sposób substancja czynna uwalniana jest dopiero w jelitach – gdzie możliwe jest jej działanie pożyteczne dla organizmu.

Kto powinien sięgnąć po preparat?

Wspomnieliśmy już o zespole jelita drażliwego. To i inne zaburzenia czynnościowe jelit wymagają odpowiedniego postępowania dietetycznego. W jego ramach mieści się dostarczanie organizmowi maślanu sodu – pod postacią preparatu Intesta. Wpływ substancji aktywnej na odbudowę błony śluzowej jelit i odbudowę flory jelitowej sprawia, że preparat Intesta stosuje się w chorobach zapalnych błony śluzowej jelit. Zalicza się tu także nieswoiste choroby zapalne jelit, jak i biegunki różnego pochodzenia – w tym wynikające z ostrych infekcji oraz będące przypadkami tzw. biegunki podróżnych. Preparat okaże się też pomocny przy regulacji pracy jelit po terapii antybiotykami czy w stanach po infekcjach pokarmowych. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że pacjenci, u których stosowano preparat z maślanem sodu, po włączeniu go do terapii zgłaszali poprawę samopoczucia i ograniczenie uciążliwości objawów poważnych chorób układu pokarmowego. Z zespołem jelita drażliwego na czele. Po preparat Intesta powinni więc sięgać cierpiący na zaburzenia funkcjonowania przewodu pokarmowego – w celu redukcji problemów trawiennych i wzmocnienia układu trawiennego.

Bezpieczny i łatwo dostępny

Preparat Intesta jest dostępny w aptekach bez recepty. Mogą go stosować dorośli i dzieci od 7. roku życia. U dorosłych stosuje się jedną kapsułkę dwa razy dziennie. Zalecany okres stosowania preparatu wynosi trzy miesiące.