kierunek dla zdrowych jelit

Czy można uchronić dzieci przed wakacyjną biegunką?

 

Problemy trawienne są zdolne postawić pod znakiem zapytania cały wyjazd. W przypadku dziecka może to oznaczać po prostu konieczność przerwania wakacyjnego wypoczynku. Przyczyna jest znana.

Wakacje w toalecie?

Biegunka podróżnych jest przypadłością częstą. Dotyka od 20 do 40% wszystkich osób, które wyjeżdżają na wakacje – zwłaszcza gdzieś dalej. Objawy są bardzo nieprzyjemne. Biegunka może być silna, mieć postać wodnistą lub krwistą. Choremu grozi odwodnienia i – w przypadku braku odpowiedniej reakcji – poważne zagrożenie nawet dla życia. Do tego dochodzą wymioty, nudności, bóle brzucha i gorączka. Nawet łagodny przebieg choroby potrafi uniemożliwić normalny wypoczynek urlopowy czy wakacyjny.

Skąd się bierze biegunka podróżnych? Każdy organizm jest przyzwyczajony do określonego zestawu patogenów. Z racji częstego z nimi kontaktu jest uodporniony na ich działanie. Wirusy czy bakterie różnią się jednak w różnych miejscach na ziemi. Przede wszystkim inne są tam, gdzie panuje inny klimat. Ale wystarczy po prostu większa odległość pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem wyjazdu na urlop czy wakacje. W odległym miejscu człowiek ma kontakt z patogenami, których jego organizm nie zna. Nawet przy zachowaniu ostrożności i zasad higieny może dojść do infekcji. A jej skutkiem może być biegunka podróżnych. I zepsuty wypoczynek.

Dzieci w grupie ryzyka

Biegunka podróżnych dotyka osoby w każdym wieku. Wśród grup zwiększonego ryzyka znajdują się jednak dzieci. Bariery ochronne, które zdążył wytworzyć organizm dziecka, są za słabe, by uchronić je przed inwazją obcych patogenów. Częstotliwość biegunki podróżnych u dzieci to aż 40%.

Rozwiązaniem znacząco obniżającym ryzyko wystąpienia biegunki podróżnych jest profilaktyczne wzmacnianie prawidłowej flory jelitowej. Podawanie maślanu sodu, który jest dostępny w preparacie Intesta, sprzyja utrzymaniu właściwej kondycji tejże flory oraz utrzymuje w stanie właściwego odżywienia komórki nabłonka jelitowego. Utrzymujący ciągłość nabłonek oraz prawidłowa flora bakteryjna ograniczają szansę na to, że w jelitach rozwinie się kolonia organizmów patogennych. Spada więc ryzyko wystąpienia biegunki podróżnych.

Bezpieczny preparat

Wzmocnienie układu trawiennego poprzez podanie zawierającego maślan sodu preparatu Intesta ogranicza ryzyko wystąpienia biegunki podróżnych. Preparat Intesta można przy tym podawać także dzieciom od lat 7. Mamy pod ręką możliwość ograniczenia ryzyka wystąpienia wakacyjnej biegunki u naszego dziecka. To ważne, gdy planujemy wysłać je na wakacje z grupą rówieśników, ale i wtedy, gdy sami chcemy je zabrać np. na zagraniczny urlop. W przypadku dzieci stosuje się dawkę zmniejszoną do jednej kapsułki dziennie i zaleca stosowanie preparatu przez 6 tygodni.

Warto podkreślić, że brak istotnych skutków ubocznych i działań niepożądanych Intesty. Preparat można stosować bez istotnych przeciwwskazań we wszystkich grupach wiekowych. Udane wakacje nasze i naszego dziecka mamy więc w zasięgu ręki. Intesta zawierająca maślan sodu jest dostępna bez recepty.